Přeskočit na hlavní obsah

Do třeskutých mrazů

Lucie noci upije, ale dne nepřidá!!!
Já bych to spíš změnila  na Lucie v noci ušije a ve dne předává!!! A hned vysvětlím proč....
V dnešním pokaženém světě, kde se na nás ze zpráv valí samé katastrofy a nepomůžou tomu ani odlehčené reportáže o zvířátkách nebo borec na konec, člověk lehce propadne chmurám. NEZIŠTNOST, OBĚTAVOST, RADOST ZE ŽIVOTA jsou jako Ježíšek, kdysi jsme na to všechno věřili, ale dnes spíš věříme, že nic takového není. Přitom nás zahřeje u srdce jen si na tu dobu vzpomeneme.I já skeptik dnešní doby, co nevěří na zázraky a občas se děsí, co si  tahle doba pro mojí holčičku připraví, jsem potkala SLUŠNOST, NABÍDNUTOU  POMOC A SPŘÍZNĚNOU DUŠI.
S blížícími se mrazy a více se pohybující dcerkou  (čti-mele se jako nudle v bandě) nám čepice přestaly vyhovovat. Emilce táhlo na ušiska a já jsem jí v jednom kuse stahovala čepici,aby jí nenafoukalo na kebulku. Občas jsem  místo čepice tahala za vykukující uši, což se setkalo s velkou vlnou nevole, takže nedá se svítit potřebujeme KUKLU!!!
Na internetu je i tohoto zboží neskutečný výběr, zas něco pro mě. Tak jsem vznesla dotaz v jedné FB skupince, ať maminky, co už svým dětem hlavy kuklí, poradí s čím jsou spokojené. Mezi odkazy na ten či onen obchod a obrázky dětských hlaviček v kuklách, byl i text:  Sežeň si materiál, ráda ti jí ušiju.  Cože?! Cizí ženská mi nabízí něco zadarmo? Ano, i dnešní hrozná doba má své výjimky, díky kterým, věřím, že to s tím světem není tak špatný!!!!
Tahle cizí maminka mi nakonec pomohla i s tím materiálem, ke kukle ušila i zateplený kaťata a ještě jako bonus přidala své přátelství. Takže Lucko moje drahá moc děkuji a k dnešnímu svátku přeji zdraví, jelikož bez něj by nic jinýho  nešlo!!!
Kdyby i někdo z Vás měl problém s foukáním na ouška či kebuli, chlapečka či holčičky, napište a my s Luckou rády vyřešíme zatepleni i pro Vás. :-)Vychutnejte si MD Blog jako Android aplikaci 

Registrujte se do soutěží a odebírejte novinky z blogu zde 
MD Blog moje mateřství uveřejňuje články na téma děti, móda, fitness a cvičení, fotografování,  vaření a recepty, výlety, recenze na produkty, novinky i videa, zprávy, jídlo, rady, tipy i triky 

Komentáře

  1. Kukla je úžasná a praktická vec. Už tretiu jar a jeseň si ju neviem vynachváliť. Čiapky stále zhadzoval a keď som ho mala na chrbte som mu to nevedela napraviť. Tak sme objavili kuklu a zamiloval sa. Nefukalo na uši, nepadalo mu, a odvtedy chce iba kukly.
    Na zimu zatiaľ máme pletené čiapočky ale časom možno aj to zmeníme.
    Tiež mám kamošku čo to doma šije, sikovnica sú to. Človek ani nevie aký má talent kým neostane na materskej...

    OdpovědětVymazat
  2. Ano kukla to je paráda. Teď může být zima jakákoli a nemám strach, že by malý ofoukla hlavička. Ale je pravda, že na jaro bude moc teplá, budu si muset nechat ušít lehčí na jaro :-)

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Oblíbené

Hop a je tu lidop

Nedílnou součástí vánočních svátků bylo tak jako každý rok jídlo.
Od vánočky, smaženého kapra přes kachnu se zelím a knedlíkem, po chlebíčky s kopou cukroví. Prostě nic, co bych mohla svému prťouskovi nabídnout do bříška. V příkrmech jedeme už nějakou dobu, všechno zatím vařím doma, čerstvé a v množství, které se zpucne hned ten den. Takže jak zkombinovat zdravé vaření pro Emilku s obžerstvím, kterého se budeme účastnit my na návštěvách po babičkách? Jedním řešením je uvařit pro malou na místě - no nevím, jestli byť je to v rodině, by to bylo vhodné. Druhým elegantnějším řešením je termoska. Už když jsme začali s příkrmy, jsem pokukovala po něčem, v čem bych mohla připravené jídlo brát s sebou, jelikož bylo jasné, že nastane situace kdy v čase oběda nebudeme doma. Samozřejmě by stačila nějaká plastová uzavíratelná dóza, myslela jsem však i na výlety do míst, kde jídlo nepůjde ohřát. A tak se mi čím dál víc líbil nápad pořídit termosku. Design značky Skip hop se  mi moc líbí a tak mé …

Zámek Berchtold

Se začátkem dubna začala i turistická sezóna.
Své  dveře návštěvníkům pomalu otvírají památky, hrady, zámky, rozhledny a mnoho dalších zajímavých míst, která stojí za návštěvu. Nakloněno výletům je hned od začátku sezóny i počasí a tak nic nebrání vyrazit. Ale kam?! V Čechách je tolik krásných míst, tak které vybrat?  S tím by Vám mohly poradit pravidelné tipy na výlet s MD blogem.
Prvním tipem na výlet je Hotel zámek Berchtold. V malebném Ladově kraji přímo v Kunicích - Vidovicích  nedaleko Prahy naleznete místo odpočinku, zážitků a poznání.
Na jednom místě si zde romantické duše  užijí klidnou procházku lesem, prohlídku malého muzea a zámku a vše zakončí příjemným posezením na zámecké terase. Milovníci aktivně strávených volných chvilek si vyberou ze široké nabídky sportovního centra a rodiny s dětmi, jako jsme my, tady budou jako v ráji. Miniatury českých  památek, minizoo nebo dětské hřiště, to je jen zlomek toho, co je zde pro návštěvníky připraveno. Mají tu dokonce i peklo.
Oči…

Vývar stále po ruce

Jak říká manželův tatínek: " Ta holka s jídlem mít problémy nebude!".
Vždycky když to slyším si v hlavě zase říkám já:  "Hlavně to nezakřikni! ". Jojo zatím je moc pěkně žravá, nezáleží zda se jedná o snídani, oběd nebo lehkou svačinku, jídlo rychle mizí v žaludku malého strávníka. Poslední dobou jsme k jídlu přidaly ještě spousty pohybu a to nás obou. Hlad mé dítě udrží v jídelní stoličce v průměru prvních 10 soust. U svačiny je to skoro všechno, u obědu ani ne půlka. Poté začíná přemisťování dítěte z bodu A do bodu B, další sousta si vychutnává u maminky na klíně a další už ve stoje na zemi nejlépe s hračkami v ruce. Když se u plotny rozvášním a jídla je opravdu víc než dost, lezu po čtyřech za ní a dojídám ho já na kolenou mezi plyšákama a stavebnicí.
Pevný řád, jíst u stolu jako člověk a svépomocí mojí princezně ještě chybí, ale to jsou cíle, které máme ještě před sebou a bude zábava je  spolu plnit. Její štěstí v očích, když otevírá pusu a přitom si může hrát, j…

Zima až praští, zabalte se do Dekky!!!

Nene, není to překlep ani jsem se nezbláznila! Opravdu jsou poslední dny víc než mrazivé. Titulků, kde dominovalo slovo holomráz, jsem za čtrnáct dní přečetla víc, než za celý život. Slovo holomráz jsem navíc dávala k dobru  Cimrmanovi, jeho použití v solidních periodikách jsem do nedávna brala jako důkaz čistého šílenství. A přece, mrazy bičovaly naši republiku několik dlouhých dní. Každé ráno jsem v různých facebookových skupinkách četla dotazy maminek: "Jít ven? Do kolika stupňů je to pro miminka vhodné? Co dělat a jak zabavit děti doma?". Ano, i pro mě nová situace, taky jsem pátrala -  jít ven, či nejít a vyřešila jsem to kompromisem. Jeden den po obědě ven a druhý den po obědě do hajan. Ahá, zarazili jste se nad Dekkou? Není deka jako Dekka! I v tomto mrazu k zabalení, zahřátí a mnohému dalšímu  poslouží šátky české značky Dekka, které se mi dostaly na testování do ruky a to hned dva. První z nich Plectrum Adam ze 100% bavlny (specifikace šátku zde). Asi nikdy mě nepřesta…

Putování za Loktushí

To jsem chtěla spojit příjemné s užitečným...
Před čtrnácti dny na nás zas došla řada na testování šátků, tentokráte česká značka Loktu She. Šátky se posílají Českou poštu nabízenou službou Do ruky, tzn. do druhého dne od podání na poště. A tak se mi rodil v hlavě plán, splnit svou občanskou povinnost a užívat si půjčený šátek, co nejdéle.
Jistě si pamatujete, že před 14 dny probíhaly volby hlavy státu, jelikož bydlíme jinde než volíme, a ano nezařídili jsme si volební průkazy, zvažovala jsem zaslání šátku na jinou adresu než domů.
Po detailním naplánování se zdál výsledek naprosto geniální. Manželova maminka je celý den doma a když ne ona, tak tatínek, a tak se nemusím bát, že by se pošťačka nedozvonila. Odesílající podala balíček ve čtvrtek  dost brzo ráno, takže jsem si mnula ruce, že v pátek hodím hlas do urny a doma na mě bude čekat odměna. Jaké překvapení, když v pátek v 16 hod odpoledne stále nic. Nevadí, četla jsem o městech s rozšířenou dobou dodání  právě těchto balíků a to až …