Přeskočit na hlavní obsah

Grand Mini

Kočárek G-mini Grand

Kočárek, část výbavičky pro miminko, s jejíž výběrem rodiče miminka stráví většinou nejvíc času.
U nás tomu nebylo jinak, i když výběr byl hlavně na mě a muž figuroval jako finální schvalovač.
Možností ze začátku bylo víc než dost - nový, část kočárku z bazaru část od sestřenice, celý kočárek z bazaru, hlava mi z toho šla kolem. Po několika dlouhých rozhovorech jsme dospěli k závěru, že koupíme kočárek nový, tím nastal problém  - JAKÝ???

Jediné v čem jsem měla už od začátku jasno, byla cena, chci se vejít do 10.000Kč.
Při surfování po internetu jsem narazila na firmu G-mini, jejíž výrobky jsou z dílen českých designérek. Jejich provedení kočárku se mi velmi zalíbilo - korbička, která lze změnit ve sporťák a nazpět. Žádné přecvakávání hluboké korbičky za sportovní konstrukci, kdy část kočárku leží v koutě a práší se na ní. Další plus, co hrálo pro výběr tohoto kočárku je jeho kompatibilita s autosedačkou Maxi Cosi ( o jejíž koupi jsem měla jasno už dřív).

Celý problém by byl vyřešen, stačilo vybrat jen barvu a typ. Po několika návštěvách kamenných prodejen, abychom si kočárek osahali a vybrali pro nás ten nejhezčí, jsme měli v hlavě ještě větší galamatyáš. Čím více se blížil den D, hledala jsem akce a dárky k nákupu tohoto kočárku. Až na mě jednou takle vyskočila plánovaná slevová akce v kamenném obchodě 20% na vše -  kočárek by tak vyšel na 5.500 Kč!!!

Přesvědčit manžela, aby v pátek po práci jel přes celou Prahu nakupovat do obchodu MALVÍK v Hostivicích  kočár, který v tu dobu už třeba ani nebudou mít, byl úkol hodný diplomata. Naštěstí se v posledních měsících naučil neodporovat těhotné manželce a jako důchodci, co se ženou za akcema v Kauflandu jsme jeli.

Vysněný šedivý G-mini Grand tak byl uloven a dle pověr zanechán až do porodu u rodičů, kam jsme si ho chodili při návštěvách povozit :-)

První vyjížďka po porodu

Když hlídá táta

Komentáře

 1. Vybírání kočárku je nadlidský výkon, my objednali kočárek před týdnem, ale byl to boj... okukovala jsem kočárky snad 4 měsíce, ale už konečně objednaný. Vybrali jsem nakonec trojkombinaci značky babyactive. Doufám, že s ní budeme spokojení. Mám v plánu na něj udělat článek. Hned jak dorazí.
  Šárka z blogu: www.skarkiska.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Po tak dlouhém vybírání budete určitě spokojení :-) i když my po 2 měsících přesedlali z kočáru na šátek a ten teď vede, malá ještě nesedí a v kočáru jí vadí, že nic nevidí, takže ten zas bude favorit až budem potřebovat sporťák (možná) :-) Článek určitě zkouknu až bude.

   Vymazat

Okomentovat

Oblíbené

Hop a je tu lidop

Nedílnou součástí vánočních svátků bylo tak jako každý rok jídlo.
Od vánočky, smaženého kapra přes kachnu se zelím a knedlíkem, po chlebíčky s kopou cukroví. Prostě nic, co bych mohla svému prťouskovi nabídnout do bříška. V příkrmech jedeme už nějakou dobu, všechno zatím vařím doma, čerstvé a v množství, které se zpucne hned ten den. Takže jak zkombinovat zdravé vaření pro Emilku s obžerstvím, kterého se budeme účastnit my na návštěvách po babičkách? Jedním řešením je uvařit pro malou na místě - no nevím, jestli byť je to v rodině, by to bylo vhodné. Druhým elegantnějším řešením je termoska. Už když jsme začali s příkrmy, jsem pokukovala po něčem, v čem bych mohla připravené jídlo brát s sebou, jelikož bylo jasné, že nastane situace kdy v čase oběda nebudeme doma. Samozřejmě by stačila nějaká plastová uzavíratelná dóza, myslela jsem však i na výlety do míst, kde jídlo nepůjde ohřát. A tak se mi čím dál víc líbil nápad pořídit termosku. Design značky Skip hop se  mi moc líbí a tak mé …

Zámek Berchtold

Se začátkem dubna začala i turistická sezóna.
Své  dveře návštěvníkům pomalu otvírají památky, hrady, zámky, rozhledny a mnoho dalších zajímavých míst, která stojí za návštěvu. Nakloněno výletům je hned od začátku sezóny i počasí a tak nic nebrání vyrazit. Ale kam?! V Čechách je tolik krásných míst, tak které vybrat?  S tím by Vám mohly poradit pravidelné tipy na výlet s MD blogem.
Prvním tipem na výlet je Hotel zámek Berchtold. V malebném Ladově kraji přímo v Kunicích - Vidovicích  nedaleko Prahy naleznete místo odpočinku, zážitků a poznání.
Na jednom místě si zde romantické duše  užijí klidnou procházku lesem, prohlídku malého muzea a zámku a vše zakončí příjemným posezením na zámecké terase. Milovníci aktivně strávených volných chvilek si vyberou ze široké nabídky sportovního centra a rodiny s dětmi, jako jsme my, tady budou jako v ráji. Miniatury českých  památek, minizoo nebo dětské hřiště, to je jen zlomek toho, co je zde pro návštěvníky připraveno. Mají tu dokonce i peklo.
Oči…

Vývar stále po ruce

Jak říká manželův tatínek: " Ta holka s jídlem mít problémy nebude!".
Vždycky když to slyším si v hlavě zase říkám já:  "Hlavně to nezakřikni! ". Jojo zatím je moc pěkně žravá, nezáleží zda se jedná o snídani, oběd nebo lehkou svačinku, jídlo rychle mizí v žaludku malého strávníka. Poslední dobou jsme k jídlu přidaly ještě spousty pohybu a to nás obou. Hlad mé dítě udrží v jídelní stoličce v průměru prvních 10 soust. U svačiny je to skoro všechno, u obědu ani ne půlka. Poté začíná přemisťování dítěte z bodu A do bodu B, další sousta si vychutnává u maminky na klíně a další už ve stoje na zemi nejlépe s hračkami v ruce. Když se u plotny rozvášním a jídla je opravdu víc než dost, lezu po čtyřech za ní a dojídám ho já na kolenou mezi plyšákama a stavebnicí.
Pevný řád, jíst u stolu jako člověk a svépomocí mojí princezně ještě chybí, ale to jsou cíle, které máme ještě před sebou a bude zábava je  spolu plnit. Její štěstí v očích, když otevírá pusu a přitom si může hrát, j…

Zima až praští, zabalte se do Dekky!!!

Nene, není to překlep ani jsem se nezbláznila! Opravdu jsou poslední dny víc než mrazivé. Titulků, kde dominovalo slovo holomráz, jsem za čtrnáct dní přečetla víc, než za celý život. Slovo holomráz jsem navíc dávala k dobru  Cimrmanovi, jeho použití v solidních periodikách jsem do nedávna brala jako důkaz čistého šílenství. A přece, mrazy bičovaly naši republiku několik dlouhých dní. Každé ráno jsem v různých facebookových skupinkách četla dotazy maminek: "Jít ven? Do kolika stupňů je to pro miminka vhodné? Co dělat a jak zabavit děti doma?". Ano, i pro mě nová situace, taky jsem pátrala -  jít ven, či nejít a vyřešila jsem to kompromisem. Jeden den po obědě ven a druhý den po obědě do hajan. Ahá, zarazili jste se nad Dekkou? Není deka jako Dekka! I v tomto mrazu k zabalení, zahřátí a mnohému dalšímu  poslouží šátky české značky Dekka, které se mi dostaly na testování do ruky a to hned dva. První z nich Plectrum Adam ze 100% bavlny (specifikace šátku zde). Asi nikdy mě nepřesta…

Putování za Loktushí

To jsem chtěla spojit příjemné s užitečným...
Před čtrnácti dny na nás zas došla řada na testování šátků, tentokráte česká značka Loktu She. Šátky se posílají Českou poštu nabízenou službou Do ruky, tzn. do druhého dne od podání na poště. A tak se mi rodil v hlavě plán, splnit svou občanskou povinnost a užívat si půjčený šátek, co nejdéle.
Jistě si pamatujete, že před 14 dny probíhaly volby hlavy státu, jelikož bydlíme jinde než volíme, a ano nezařídili jsme si volební průkazy, zvažovala jsem zaslání šátku na jinou adresu než domů.
Po detailním naplánování se zdál výsledek naprosto geniální. Manželova maminka je celý den doma a když ne ona, tak tatínek, a tak se nemusím bát, že by se pošťačka nedozvonila. Odesílající podala balíček ve čtvrtek  dost brzo ráno, takže jsem si mnula ruce, že v pátek hodím hlas do urny a doma na mě bude čekat odměna. Jaké překvapení, když v pátek v 16 hod odpoledne stále nic. Nevadí, četla jsem o městech s rozšířenou dobou dodání  právě těchto balíků a to až …