Přeskočit na hlavní obsah

Mirakulum

Místo odkud děti budete domů jen těžce dostávat, 
kde i puberťáci, se kterými mlátí hlavně puberta, najednou pookřejí a vrátí se do bezstarostných dětských let. To je Mirakulum. Deset hektarů velký zábavně-naučný park v Milovicích se lehce stane malou závislostí, po první návštěvě budete chtít přijet zas.
Prolejzačky, lanová města, podzemní chodby, houpačky a skákačky, zvířátka, vzduchové trampolíny, vodní svět a a a a a. A je toho tolik, že to člověk musí zažít na vlastní kůži. Když by mu samotný park byl málo, může se vláčkem svézt na nedaleký tankodrom, kde jsou další herní prvky. Zeleň a klid v lese a nebo amfiteátr s doprovodným programem, vlastní oběd na dece a nebo hotovka z mnoho stánků s výběrem jídla rozličných chutí. Prostě Mirakulum.
Navštívili jsme ho při pravidelné akci překonávání rekordů - jeden z nich má nosící tématiku, takže přesně pro nás. Letošní počasí nádherné, i přes brzký příjezd po otevírací době, se parkoviště plnilo celkem rychle, fronta u pokladen leckterému tatínkovi nepřidala na klidu, u vstupu ještě napsat dítěti na náramek telefonní číslo, to kdyby ve víru dovádění a her zapomnělo, kde má maminku a ztratilo se. Pak už hurá všemi směry. V tuto chvíli máte naposledy pocit, že je tu hodně lidí, i přes tisícovou návštěvnost o víkendu, o prázdninách s doprovodným programem, je zde všeho dost, nebudete čekat dlouhou frontu na klobásu ani na houpačku.
Letní prázdniny jsou sice u konce, ale i tak bude ještě letos spousta pěkných dnů, které k návštěvě budou úplně svádět. pro děti neomezené věkem, přebalovací pulty u toalet, celý areál dostupný i s kočárkem, klidové zóny pro nakojení dětí
VSTUPNÉ -  rodinné vstupné (2+2) = 720 Kč
otevírací dobu si zkontrolujte zde

cesta do Mirakula
Vychutnejte si MD Blog jako Android aplikaci 

Registrace novinek z blogu zde 
MD Blog moje mateřství uveřejňuje články na téma děti, móda, fitness a cvičení, fotografování,  vaření a recepty, výlety, recenze na produkty, novinky i videa, zprávy, jídlo, rady, tipy i triky 

Komentáře

Oblíbené

Zabavit a vzdělávat

První dny doma s novým členem rodiny...
Zažíváme nové situace a najednou je třeba čas, ruce a pozornost rozdělit mezi dvě holčičky. Něco baví Emilku dělat se mnou a pomáhat mi, někdy si chce hrát sama , ale u mě pod nohama a jindy prostě nemá náladu, a v tu chvíli se hodí osvědčené věcičky, které jí zabaví, a když jí k tomu ještě něco naučí, tak pak člověk zabije dvě mouchy jednou ranou.
Megaknihy.cz, knižní eshop, který má v nabídce tolik titulů, až přechází zrak a stejně tak velké množství slevových akcí a knih za neodolatelné ceny, nám poslal hned dvě úžasné knihy, za které moc děkujeme, protože to nejsou jen tak obyčejné knihy.
Obě vydalo nakladatelství Svojtka & Co.. Jsou krásně ilustrované, veselé a hravé, ale hlavně na každé straně s minimálně jedním odklápěcím okénkem, pod kterým se schovává něco zajímavého a pomáhá dětem rozvíjet jemnou motoriku. Vyřezávané otvory nenásilně propojují jednotlivé stránky a pomáhají dětem rozvíjet jejich představivost. 
Jak to žije na zahradě - …

Dekka byla, je a bude

Před měsícem vyšel jeden ze zatím posledních šátků od firmy Dekka a to překrásná Stella a co víc, konečně můžu říct - moje Stella.
Je tomu už hodně dlouho, co jsem zkoušela první Dekku, už tenkrát jsem o nich s velkým nadšením psala. Od té doby se toho hodně změnilo, stejně jako vyrostla moje holčička, rostla i Dekka. Z pár druhů a pár kusů šátků, zbylo stále pár kusů, ale těch druhů. Nové a nové úžasné šátky, které nedávaly nosícímu světu spát. Bylo to opravdové šílenství, srovnatelné s céčkama, Kelly Family a hokejovýma kartičkama. Lovení šátků z Frýdku Místku se stalo adrenalinovým sportem, bohužel i přes nápovědy, kdy bude prodej spuštěn, ne a ne nějaký ukořistit. Buď mi nápověda nedotekla nebo když už jsem měla šátek v košíku, někdo mi ho vyfoukl těsně před platbou. Dekka šátek se stal majetkem vyvolených a mě až deprimovalo, že snad pořád těch stejných. To bylo radosti když,to někdo dokázal a koupil si svou první Dekku. Nebo když měnil a měnil, kupoval šátky, které vůbec nechtěl, …

Porod

"A užij si to!" loučila se se mnou kamarádka,
když jsme se viděly naposledy před porodem. Říkala to bez jakékoli ironie, upřímně a já se smála. Haha spojení užít a porod, to fakt nejde dohromady.
I když od porodu s Emilkou jsem si toho víc načetla, zajímala se o možnosti, měla jsem už nějakou představu, jak to probíhá a co se asi bude dít, i když si řekněme upřímně, představy se od reality dost často mohou lišit.
Nicméně přemýšlet o tom, že bych si to užila?! Ale proč to tak je? Odpověď je jednoduchá a odráží celkový trend dnešní doby - frčí katastrofy, hororové scénáře a příběhy, u kterých se člověk často ptá a to jako vážně? Stačí se podívat na zprávy - vražda, krádež, nehoda, konec světa- pozitivní a veselou informaci nenajdete a stejně to je s hledáním pozitivních porodních příběhů. Kdo hledá, najde, ale spíš je porod pořád brán, jako to, co je potřeba přežít.
Přitom jeden z nejúžasnějších zázraků přírody - zrození nového tvorečka, lze prožít a vážně si ho užít.
Pro mě nejdůl…

Jak na imunitu

Musím zaklepat Emilka nebývá nemocná.
Každopádně tento způsob zimy, zdá se mi býti poněkud nešťastným. Střídání teplot mezi mínus třemi a plus skoro patnácti stupni, prostě normální není. Takže jak jinak dorazila i do našeho okolí chřipková lavina. Jak se jí bránit? 
Určitě hodně ovoce a zeleniny, ale přeci jen mám pocit, že je potřeba to ještě něčím podpořit, a jelikož se u nás doma velmi dobře daří úžasně rostlince jménem rýmovník, již několikátý rok z něj dělám sirup. Otrhám cca 15-20 listů, důkladně omyji a zaliji litrem horké vody. Dále přidám na kolečka nakrájený jeden pomeranč a jeden citron (oboje loupu, bohužel nevěřím, ani na bio citrusy bez chemikálií na slupce).
Po 24 hodinách přes plátýnko sliji a pořádně vyždímám, aby se co nejvíc šťávy dostalo do vzniklého výluhu, přidám 0,5 kg třtinového cukru a vařím dokud nevznikne sirupová konzistence. I když je to sirup, mám ho klasicky ve skleničkách od přesnídávek, dnem vzhůru ho nechávám vychladnout a užíváme preventivně právě v čas…

Velrybí pocit

Během těhotenství, dřív nebo později, ten pocit zažije každá žena.  Pocit ohromnosti, neohrabanosti, sebemenší pohyb je nadlidský úkol, který když zvládneme, srovnáváme ho s výstupem minimálně na Sněžku. Pocit alá VELRYBA. Musím se přiznat, že zatím jsem chodící reklama na šťastné období v životě ženy - těhotenství. I když je to pro některé kamarádky k vzteku, mají mě rádi, jen vzpomínají na své prozvracené, oteklé a jinak komplikované těhotenství. Takže zatím nejblíže k velrybímu pocitu jsem se dostala při kontaktu s úžasně krásným šátkem Vatanai TROMSØ. Zase je to jen 100% "obyčejná bavlna", i když česaná egyptská, ale ty barvy ?! To je to, co Vás na tomto šátku uchvátí nejvíc, najednou nevíte, nebo aspoň já jsem měla dilema, kterou stranu nechat víc vyniknout.  Šátek je úplně nový a bude chtít mazlit a zanášet, aby se z něj stal božan, ale dvanáct kilo na zádech zvládl hravě, krásně držel a o tom jak ještě líp vypadal, nemusím mluvit. Víc si ho, ale užila ta menší kilová hol…