Přeskočit na hlavní obsah

Ochrana před sluncem

Léto v plném proudu, sluníčko svítí a tak vyvstává otázka, 
čím to dítě namazat. V loňském roce  byla dcerka  malé miminko, které leželo tam, kde jsem jí položila a trávila většinu dne spánkem, ven jsme ve vedrech chodili až k večeru, takže jsem nemusela řešit, čím jí tělíčko máznout.  Letos je hlavně jinde než jí položím. Nejradši lítá venku, takže chránit jí před škodlivým slunečním zářením je nutnost, jsem rozhodně pro mazání krémy s ochranou. Věřit totiž tomu, že se malá bude pohybovat jen ve stínu, je  jako bych otevřela klec papouškovi a věřila, že neuletí. Nabídka je opravdu široká, takže co vybrat
Pro mojí malou aristokratku s alabastrovou položkou jedině vysoký faktor, jemné složení a pokud možno texturu, která se bude dobře rozmazávat, přeci jen když chytáte dítě po bytě, abyste ho namazali a oblíkli je fajn, když aspoň jedna věc jde lehce.
První výrobek, jsem  koupila na doporučení kamarádky  Linola. Druhý jsem si vybrala k "urychlení " práce, když mi bude nahaté  dítě běhat po zahradě, tak ji postavím střík, střík, rozmáznu a hotovo. Hahaha, Sun dance od DM není špatný, ale lepší než stříkat přímo na dítě je aplikovat ho na ruce a pak mazat dítě, tím postrádá pumpička smysl.
Třetí jsem pořídila po přečtení testu opalovacích  prostředků, Cien od Lidlu dopadl velice dobře a za tu cenu, jsem ho potřebovala vyzkoušet, i když bych se s ním pak měla mazat já.
Maturitu z chemie sice mám, ale je tomu už dlouho, co jsme věděla, jaká chemická látka, co způsobuje a tak složení detailně nerozumím (stejně jako 90% populace) a věřím, že opalovací výrobky pro děti budu šetrnější než pro dospělé. 
Nakonec tedy používáme všechny tři, ale osobně se mi nejlépe pracuje s tím od Lidlu, nejlépe se roztírá, cenově je přijatelný, takže jich můžeme za léto nakoupit několik a mazat se celá rodina. Čím chráníte své drobečky před sluníčkem Vy?

Komentáře

  1. Napsané vtipné, ale dle mě, žádné užitečné informace. Věříte tomu, že kdyz to má obrázek dítěte a název Kiss, je to vhodné pro děti? Fakt stojí za to, zadat pár složek do strejdy Google ...😉

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Díky moc za komentář. Budu se muset do příště polepšit :-) a přidat i nějaké užitečné informace, k tomu pobavení.

      Vymazat

Okomentovat

Oblíbené

Letošní zavařování

Jooo mirabelky zrály, zlatý mirabelky zrály ale, co z nich?
Jednoznačně marmeládu, a jak řekli, tak udělali. Díky firmě Sencor a jejich zavařovacímu hrnci to šlo raz dva. Zavařovací hrnec lze totiž použít už od prvopočátku zpracování ovoce, čímž jsem se u mirabelek vyhnula zdlouhavému vypeckování první (a né poslední) čtyř kilové várky. Omyté a přebrané ovoce nasypete do hrnce, který se opravdu rychle rozehřeje a výborně se v něm, díky jeho velikosti, dají z rozvařeného ovoce oddělit pecky i rozmačkávat ovoce. Vzniklé ovocné pyré jsem pasírovala přes síto, aby byla marmeláda nejen bez pecek, ale i šlupek a vešla se nám do hrnce.
I když to doma někdy tak vypadá, závodní jídelna opravdu nejsme a hrnce máme jen v klasických velikostech. Jelikož jsem si přála vyrobit marmeládu, kterou bych mohla dát i dcerce, přidala jsme jen malé množství cukru (ovoce samotné bylo krásně sladké) a želírovací přípravek.

Už jen nalít do skleniček, které ke konci procesu výroby marmelády, přijdou opět doSencor…

Nastává doba housková

Nový pomocník do domácnosti od značky SENCOR
je prostě jedním slovem boží. Respektive díky němu, jsou připravované pokrmy boží! Domů nám přibyl malý strávník, u kterého jsem ráda, že vím, čím se cpe. A tak když se u nás zabydlel domácí robot od Sencor STM 6356 došlo krom přípravy těsta na chleba i na housky. Objevila jsem, vyzkoušela jsem, zamilovala jsem se a nyní se s Vámi podělím o skvělý recept na lahodné domácí housky.

400 g polohrubé mouky
250 ml vlažného mléka
1 střední (cca 100 g) vařená brambora
20 g droždí
35 g rozpuštěného sádla
2 kávové lžičky soli
1 kávová lžička cukru
vejce na potření
na posyp - kmín, mák, hrubozrnná sůl, lněné nebo sezamové semínko

Do zadělávací mísy od robota naliji na mouku s rozdrobeným droždím vlažné mléko, přidám nastrouhanou vařenou bramboru, sádlo, sůl, cukr a nechám robota hnětat. Samozřejmě by to šlo i ručně, ale výsledek s robotem je viditelný (minimálně Vás nebudou bolet ruce). Ve stejné míse nechám těsto v teple nakynout, vykynuté ho rozdělím na cca 10…

Mirakulum

Místo odkud děti budete domů jen těžce dostávat,  kde i puberťáci, se kterými mlátí hlavně puberta, najednou pookřejí a vrátí se do bezstarostných dětských let. To je Mirakulum. Deset hektarů velký zábavně-naučný park v Milovicích se lehce stane malou závislostí, po první návštěvě budete chtít přijet zas. Prolejzačky, lanová města, podzemní chodby, houpačky a skákačky, zvířátka, vzduchové trampolíny, vodní svět a a a a a. A je toho tolik, že to člověk musí zažít na vlastní kůži. Když by mu samotný park byl málo, může se vláčkem svézt na nedaleký tankodrom, kde jsou další herní prvky. Zeleň a klid v lese a nebo amfiteátr s doprovodným programem, vlastní oběd na dece a nebo hotovka z mnoho stánků s výběrem jídla rozličných chutí. Prostě Mirakulum. Navštívili jsme ho při pravidelné akci překonávání rekordů - jeden z nich má nosící tématiku, takže přesně pro nás. Letošní počasí nádherné, i přes brzký příjezd po otevírací době, se parkoviště plnilo celkem rychle, fronta u pokladen leckterému …

Národní Technické Muzeum

I v letošním roce Vás budu zásobit tipy na výlety.
Kde se v těchto chladných dnech procházet a kord, když máte děti? Ideálně někde, kde je teplo a zábava. Proto Vám v zimních a jarních měsících budu představovat různá místa, která stojí za to navštívit
První z nich je, hned srdcovka a jedno z největších muzeí - 
NÁRODNÍ TECHNICKÉ MUZEUM v Praze. Nikdy mě nepřestane fascinovat kolik exponátů se do jedné budovy vejde, a co teprve po rekonstrukci, která skončila v roce 2013 a muzeum se rozrostlo do prostor, které mu patřily, ale nemohlo je využívat. V tuto chvíli je zde 14 stálých expozic, všechny ohromující, každá jiná. Nejúžasnější a pro mě dechberoucí je hlavní sál s dopravou. Pokaždé si zde vzpomenu na film Noc v muzeu a to, jestli exponáty v noci opravdu neožívají, protože zrovna tady by to bylo úžasné. 
Architektura, stavitelství a design, Astronomie, Fotografický ateliér, Hornictví, Hutnictví, Herna Merkur, Chemie kolem nás, Interkamera, Měření času, Tiskařství, Technika v domácnost…

Učící věž

Učící věž - kdo nemá dítě nejspíš nikdy neslyšel!
Jedná se o další vymoženost pro rodiče k usnadnění života s malým zvídavcem. I já se dostala do situace, kdy jsem zvažovala, zda něco takového nebudu potřebovat. Není to jen zbytečné vyhození peněz a další krám do bytu? Na různých internetových diskuzích jsem četla zkušenosti maminek, koukala jsem na prodejce a díky manželovi kutilovi, jsem jednu chvíli zvažovala vyrobit si vlastní. Haha nic se nekonalo a dítě mi víc a víc viselo na nohavicích, když jsem potřebovala pracovat u kuchyňské linky déle než dvě minuty, kdy dokázalo akceptovat, to že moje pozornost patří jídlu na plotně a né jemu.
Chvíli jsem zvládala nechávat dítě sedět v koutě na lince - její nadšení z toho jak mi vidí pod ruce, bylo nepopsatelné, takže věž potřebovat budeme!
A tak jsem narazila na firmuJustwood, která prodává úžasnou věž Leea.
Čím si mě tento výrobek hned omotal kolem prstu, je jeho variabilita - v "základním provedení" získáte krom učící věže i vyso…