Přeskočit na hlavní obsah

Co vše se skrývá za Daddy´s Food

O tom, že Davida k vaření přivedl apetit  a pochvala jeho dětí, 
si můžete přečíst na jeho webu. Co si na něm, ale nepřečtete, je jestli bude vařit pro děti i když už budou dospělé a co sám nejí? Protože jeho kuchyň už dávno známe, zajímalo mě, i to další okolo  Daddy´s Food.
Impulsem proč začít vařit byly děti, budete pro ně dál vařit i když už ty vaše odrostou?
Pevně věřím, že ano.
Zcela pragmaticky řečeno – jde o zcela normální a obyčejný podnikatelský projekt a jde o to, zda se mi podaří vzbudit dostatečný zájem.
Ale, po té nepragmatické, pocitové a citové stránce, jde o to přinést dětem kvalitní jídlo z opravdu kvalitních lokálních surovin a pro mě osobně o pocit dobře odvedené práce a v podstatě okamžitou vidinu výsledku své práce, což je prostě – pro mě, jako člověka, který dlouhá léta pracoval v korporátu (ano, opravdu nejsem žádný vyučený kuchař ) – pocit k nezaplacení. Zároveň, dovedete si představit ten pocit, když za Vámi přijde maminka (nebo i tatínek) a poděkuje a řekne, že to nečekala, že to bylo opravdu dobré. To jsou ty momenty, pro které má smysl tohle dělat.
Navíc mě to přivedlo k poznání nelehké práce mnohých našich farmářů a je spousta těch, kteří to dělají opravdu z čiré lásky, protože, jak jeden z nich říká: „tři auta, vilu v Praze, chalupu na Vysočině a letní byt v Řecku si za to rozhodně nepořídím“.
Je něco, co sám nejíte a přesto to dětem vaříte?
Skvělá otázka. Od malička se docela úspěšně vyhýbám rybám. Jednou za dva, tři roky zkusím, jestli se mi chutě nezměnily, protože to na tom talíři vypadá opravdu lákavě, ale ne, pořád mě to drží. Naše dcerka, ale ryby miluje. A to je moc dobře, děti by se měly už odmalička naučit jíst ryby, protože je to pro naše zdraví velmi důležité. Proto mám v rejstříku ryby jak pro maličké (může se podávat už od cca pátého měsíce) tak nyní nově i pro větší a určitě přemýšlím i o dalších chutích. Rád bych doplnil nějakou českou rybu, i když je tam většinou potíž s kostmi – zkouším, testuji, uvidíme.

Máte skvělé skleničky, ráda je doma používám na marmelády. Jak jste na ně přišel?
To je kapitola sama pro sebe. První skleničky, které jsem zcela zpočátku využíval, se ze dne na den „přestaly vyrábět“. Takže jsem horečně hledal na trhu jiné, podobné skleničky. A haleluja, našel jsem ještě o kousek lepší, než byly ty původní. A to mi tenkrát spadl velký kámen ze srdce.
Inu a jako člověk, který měl svoji zkušenost s příkrmy, jsem byl od absolutního prvopočátku uvažování o podnikání rozhodnut o tom, že moje skleničky prostě budou mít široké hrdlo. Protože „kterýho inženýra napadly tyhle hloupý skleničky s tak úzkým hrdlem“. 😃 Já samozřejmě dneska vím, že to dělají proto, aby se jim to lépe zavařovalo a mohli garantovat delší „životnost“. Ale to je přesně to, čemu se chci postavit a nabídnout jinou variantu. Momentálně vše, co během týdne uvařím, je také v tom samém týdnu prodáno, což prostě znamená, že děti dostanou (samozřejmě ne úplně, ale téměř) čerstvé jídlo. A hlavně to jídlo nemusí nikdo ze skleničky dolovat a krásně jej můžete vyškrábat do posledního sousta.
Máte velký výběr tradičních jídel, ale pak třeba exotiku jako Cottage Pie? Kam na to chodíte a co nového nás čeká ještě tento rok?
Cottage Pie – to byl opravdu nápad ze sprchy a je to jednoznačně jedna z nejúspěšnějších skleniček. Tradiční Cottage Pie doma děláváme a je velmi oblíbený, tak jsem si jen řekl, hele, zkusím to dát i do skleniček. Dá to samozřejmě poměrně víc práce – nacpat to takto nadvakrát do skleničky – ale výsledek zjevně stojí za to. Navíc musím udělat kaši „tak akorát“ hustou – nemůže být moc řídká (to by se pak smíchala s omáčkou), ale ani moc hustá (to bych ji pak do skleniček prostě nedostal). Proto se teď moje úvahy o budoucích novinkách ubírají tímhle „pracnějším směrem“. Příkladem je nedávná novinka Pošírovaný losos ve špenátu s bramborovo-mrkvovým pyré. Do konce roku určitě ještě minimálně jednu takovou věc vymyslím (nějaké nápady mám, ale musím ověřit, jestli to bude ve skleničkách fungovat). Já osobně jsem milovníkem řecké kuchyně – takže testuji do skleniček třeba i moussaku, možná se jí letos taky dočkáme 😉. Co můžu prozradit nyní – máme skvělé období fantastických surovin, takže určitě přijde něco se skvělým sladkým českým hráškem, možná spolu s mangoldem, a za pár týdnů už budou první cukety, takže dlouho poptávaná letní varianta oblíbené bramboračky (která mi přijde jako opravdu poctivé podzimní a zimní jídlo) ve stylu minestrone bude také v nabídce. Moje idea využívání toho, co zrovna dozrává, se setkává s velkým nadšením u maminek a tatínků. A i za to jsem opravdu rád, protože to ukazuje, že umíme trošku přemýšlet nad tím, co konzumujeme. Moji stálí zákazníci se mě často ptají i na sladké a ovocné přesnídávky a kašičky. Tady musím říct – zatím ne. Pokud vše půjde dobře, počítám s tím do budoucna, ale v tuhle chvíli na to prostě a jednoduše nemám kapacitu.

Tímto Davidovi moc děkuji a kdo skleničky od Daddy´s Food ještě neochutnal, třeba si právě teď našel důvod proč je vyzkoušet.

Komentáře

Oblíbené

Letošní zavařování

Jooo mirabelky zrály, zlatý mirabelky zrály ale, co z nich?
Jednoznačně marmeládu, a jak řekli, tak udělali. Díky firmě Sencor a jejich zavařovacímu hrnci to šlo raz dva. Zavařovací hrnec lze totiž použít už od prvopočátku zpracování ovoce, čímž jsem se u mirabelek vyhnula zdlouhavému vypeckování první (a né poslední) čtyř kilové várky. Omyté a přebrané ovoce nasypete do hrnce, který se opravdu rychle rozehřeje a výborně se v něm, díky jeho velikosti, dají z rozvařeného ovoce oddělit pecky i rozmačkávat ovoce. Vzniklé ovocné pyré jsem pasírovala přes síto, aby byla marmeláda nejen bez pecek, ale i šlupek a vešla se nám do hrnce.
I když to doma někdy tak vypadá, závodní jídelna opravdu nejsme a hrnce máme jen v klasických velikostech. Jelikož jsem si přála vyrobit marmeládu, kterou bych mohla dát i dcerce, přidala jsme jen malé množství cukru (ovoce samotné bylo krásně sladké) a želírovací přípravek.

Už jen nalít do skleniček, které ke konci procesu výroby marmelády, přijdou opět doSencor…

Nastává doba housková

Nový pomocník do domácnosti od značky SENCOR
je prostě jedním slovem boží. Respektive díky němu, jsou připravované pokrmy boží! Domů nám přibyl malý strávník, u kterého jsem ráda, že vím, čím se cpe. A tak když se u nás zabydlel domácí robot od Sencor STM 6356 došlo krom přípravy těsta na chleba i na housky. Objevila jsem, vyzkoušela jsem, zamilovala jsem se a nyní se s Vámi podělím o skvělý recept na lahodné domácí housky.

400 g polohrubé mouky
250 ml vlažného mléka
1 střední (cca 100 g) vařená brambora
20 g droždí
35 g rozpuštěného sádla
2 kávové lžičky soli
1 kávová lžička cukru
vejce na potření
na posyp - kmín, mák, hrubozrnná sůl, lněné nebo sezamové semínko

Do zadělávací mísy od robota naliji na mouku s rozdrobeným droždím vlažné mléko, přidám nastrouhanou vařenou bramboru, sádlo, sůl, cukr a nechám robota hnětat. Samozřejmě by to šlo i ručně, ale výsledek s robotem je viditelný (minimálně Vás nebudou bolet ruce). Ve stejné míse nechám těsto v teple nakynout, vykynuté ho rozdělím na cca 10…

Mirakulum

Místo odkud děti budete domů jen těžce dostávat,  kde i puberťáci, se kterými mlátí hlavně puberta, najednou pookřejí a vrátí se do bezstarostných dětských let. To je Mirakulum. Deset hektarů velký zábavně-naučný park v Milovicích se lehce stane malou závislostí, po první návštěvě budete chtít přijet zas. Prolejzačky, lanová města, podzemní chodby, houpačky a skákačky, zvířátka, vzduchové trampolíny, vodní svět a a a a a. A je toho tolik, že to člověk musí zažít na vlastní kůži. Když by mu samotný park byl málo, může se vláčkem svézt na nedaleký tankodrom, kde jsou další herní prvky. Zeleň a klid v lese a nebo amfiteátr s doprovodným programem, vlastní oběd na dece a nebo hotovka z mnoho stánků s výběrem jídla rozličných chutí. Prostě Mirakulum. Navštívili jsme ho při pravidelné akci překonávání rekordů - jeden z nich má nosící tématiku, takže přesně pro nás. Letošní počasí nádherné, i přes brzký příjezd po otevírací době, se parkoviště plnilo celkem rychle, fronta u pokladen leckterému …

Národní Technické Muzeum

I v letošním roce Vás budu zásobit tipy na výlety.
Kde se v těchto chladných dnech procházet a kord, když máte děti? Ideálně někde, kde je teplo a zábava. Proto Vám v zimních a jarních měsících budu představovat různá místa, která stojí za to navštívit
První z nich je, hned srdcovka a jedno z největších muzeí - 
NÁRODNÍ TECHNICKÉ MUZEUM v Praze. Nikdy mě nepřestane fascinovat kolik exponátů se do jedné budovy vejde, a co teprve po rekonstrukci, která skončila v roce 2013 a muzeum se rozrostlo do prostor, které mu patřily, ale nemohlo je využívat. V tuto chvíli je zde 14 stálých expozic, všechny ohromující, každá jiná. Nejúžasnější a pro mě dechberoucí je hlavní sál s dopravou. Pokaždé si zde vzpomenu na film Noc v muzeu a to, jestli exponáty v noci opravdu neožívají, protože zrovna tady by to bylo úžasné. 
Architektura, stavitelství a design, Astronomie, Fotografický ateliér, Hornictví, Hutnictví, Herna Merkur, Chemie kolem nás, Interkamera, Měření času, Tiskařství, Technika v domácnost…

Učící věž

Učící věž - kdo nemá dítě nejspíš nikdy neslyšel!
Jedná se o další vymoženost pro rodiče k usnadnění života s malým zvídavcem. I já se dostala do situace, kdy jsem zvažovala, zda něco takového nebudu potřebovat. Není to jen zbytečné vyhození peněz a další krám do bytu? Na různých internetových diskuzích jsem četla zkušenosti maminek, koukala jsem na prodejce a díky manželovi kutilovi, jsem jednu chvíli zvažovala vyrobit si vlastní. Haha nic se nekonalo a dítě mi víc a víc viselo na nohavicích, když jsem potřebovala pracovat u kuchyňské linky déle než dvě minuty, kdy dokázalo akceptovat, to že moje pozornost patří jídlu na plotně a né jemu.
Chvíli jsem zvládala nechávat dítě sedět v koutě na lince - její nadšení z toho jak mi vidí pod ruce, bylo nepopsatelné, takže věž potřebovat budeme!
A tak jsem narazila na firmuJustwood, která prodává úžasnou věž Leea.
Čím si mě tento výrobek hned omotal kolem prstu, je jeho variabilita - v "základním provedení" získáte krom učící věže i vyso…