Přeskočit na hlavní obsah

Weleda

Každá maminka jistě zaznamenala v obchodech mezi výrobky s dětskou kosmetikou, ty nezaměnitelné žluté od značky Weleda.
I mě několikrát padly do oka, ať už v klasické drogerii nebo  ve specializovaných dětských prodejnách. Jelikož jsme začátky péče o naše drahé miminko měli řekněme bezproblémové a bezkosmetické, k jejich vyzkoušení jsme se dostali až nyní, kdy jsou dceři skoro dva roky.
Důvod byl celkem jednoduchý, bez varování a z ničeho nic se Emilce objevil atopický ekzém. Po konzultaci s naší dětskou lékařkou, jsem se trochu uklidnila, tím, že stejně jako se k nám přikradl, může zmizet a když nejsme s manželem atopici, tak to je ještě lepší. Samozřejmě nejlepší by bylo přijít na příčinu vzniku - změna kosmetiky, pracích prostředků, skladba jídelníčku - no to bude asi ten důvod, takže zkoušet pozorovat, co by to mohlo zhoršovat a tomu se vyhnout. A s tím, co na to zabere to bude taky na delší zkoušení ne každému zabere a pomůže to stejné.
V tu chvíli nastala vhodná doba pro kamaráda interneta a diskuze maminek na toto téma, co jejich ratolestem ekzém způsobilo a co jim na to zabralo. Zkušeností a názorů jsem přečetla mnoho a dost se opakovala spokojenost s měsíčkovou řadou pro děti právě  od Weledy. Další pátrání po informacích mě seznámilo s přírodní kosmetikou s mnohaletou tradicí, postavenou na silných základech, posilněné o zásady, jako je udržitelnost zdrojů, zodpovědný přístup k přírodě, fair trade a další.
Toto všechno dohromady mě přesvědčilo výrobky s dcerkou vyzkoušet.
Jelikož je to malá kachna a atopický ekzém a časté koupání nejsou úplně kamarádi, hledala jsem něco jak to alespoň trochu skloubit a tak první výrobek, po kterém jsem sáhla byla Měsíčková koupel s bylinkami - naprosto úžasná záležitost. Nejenže krásně voní a navodí pocit klidu, relaxace a přípravy na spánek, zklidňuje pokožku a i během koupání dostává dcerušky ekzém péči, kterou si zaslouží.
Další do party máme Měsíčkový kojenecký olej - velmi příjemná textura, téměř bez vůně ale hlavně, co ocení každá maminka neposedných miminek, je blanka u uzávěru, díky které Vám při převrácení lahvičky nevyteče veškerý olej všude kolem.
Do třetice, ale to na vyloženě doporučení a tím, že nemáme plínky na den, budeme mít tento výrobek hodně dlouho je Měsíčkový kojenecký krém, který je určený na partie právě pod plínkou. Tímto výrobkem tak završujeme naší večerní péči než se vydáme do říše snů.
Výsledek je tedy za nás jasný, Weleda a její výrobky za vyzkoušení vážně stojí!

Komentáře

Oblíbené

Letošní zavařování

Jooo mirabelky zrály, zlatý mirabelky zrály ale, co z nich?
Jednoznačně marmeládu, a jak řekli, tak udělali. Díky firmě Sencor a jejich zavařovacímu hrnci to šlo raz dva. Zavařovací hrnec lze totiž použít už od prvopočátku zpracování ovoce, čímž jsem se u mirabelek vyhnula zdlouhavému vypeckování první (a né poslední) čtyř kilové várky. Omyté a přebrané ovoce nasypete do hrnce, který se opravdu rychle rozehřeje a výborně se v něm, díky jeho velikosti, dají z rozvařeného ovoce oddělit pecky i rozmačkávat ovoce. Vzniklé ovocné pyré jsem pasírovala přes síto, aby byla marmeláda nejen bez pecek, ale i šlupek a vešla se nám do hrnce.
I když to doma někdy tak vypadá, závodní jídelna opravdu nejsme a hrnce máme jen v klasických velikostech. Jelikož jsem si přála vyrobit marmeládu, kterou bych mohla dát i dcerce, přidala jsme jen malé množství cukru (ovoce samotné bylo krásně sladké) a želírovací přípravek.

Už jen nalít do skleniček, které ke konci procesu výroby marmelády, přijdou opět doSencor…

Nastává doba housková

Nový pomocník do domácnosti od značky SENCOR
je prostě jedním slovem boží. Respektive díky němu, jsou připravované pokrmy boží! Domů nám přibyl malý strávník, u kterého jsem ráda, že vím, čím se cpe. A tak když se u nás zabydlel domácí robot od Sencor STM 6356 došlo krom přípravy těsta na chleba i na housky. Objevila jsem, vyzkoušela jsem, zamilovala jsem se a nyní se s Vámi podělím o skvělý recept na lahodné domácí housky.

400 g polohrubé mouky
250 ml vlažného mléka
1 střední (cca 100 g) vařená brambora
20 g droždí
35 g rozpuštěného sádla
2 kávové lžičky soli
1 kávová lžička cukru
vejce na potření
na posyp - kmín, mák, hrubozrnná sůl, lněné nebo sezamové semínko

Do zadělávací mísy od robota naliji na mouku s rozdrobeným droždím vlažné mléko, přidám nastrouhanou vařenou bramboru, sádlo, sůl, cukr a nechám robota hnětat. Samozřejmě by to šlo i ručně, ale výsledek s robotem je viditelný (minimálně Vás nebudou bolet ruce). Ve stejné míse nechám těsto v teple nakynout, vykynuté ho rozdělím na cca 10…

Mirakulum

Místo odkud děti budete domů jen těžce dostávat,  kde i puberťáci, se kterými mlátí hlavně puberta, najednou pookřejí a vrátí se do bezstarostných dětských let. To je Mirakulum. Deset hektarů velký zábavně-naučný park v Milovicích se lehce stane malou závislostí, po první návštěvě budete chtít přijet zas. Prolejzačky, lanová města, podzemní chodby, houpačky a skákačky, zvířátka, vzduchové trampolíny, vodní svět a a a a a. A je toho tolik, že to člověk musí zažít na vlastní kůži. Když by mu samotný park byl málo, může se vláčkem svézt na nedaleký tankodrom, kde jsou další herní prvky. Zeleň a klid v lese a nebo amfiteátr s doprovodným programem, vlastní oběd na dece a nebo hotovka z mnoho stánků s výběrem jídla rozličných chutí. Prostě Mirakulum. Navštívili jsme ho při pravidelné akci překonávání rekordů - jeden z nich má nosící tématiku, takže přesně pro nás. Letošní počasí nádherné, i přes brzký příjezd po otevírací době, se parkoviště plnilo celkem rychle, fronta u pokladen leckterému …

Národní Technické Muzeum

I v letošním roce Vás budu zásobit tipy na výlety.
Kde se v těchto chladných dnech procházet a kord, když máte děti? Ideálně někde, kde je teplo a zábava. Proto Vám v zimních a jarních měsících budu představovat různá místa, která stojí za to navštívit
První z nich je, hned srdcovka a jedno z největších muzeí - 
NÁRODNÍ TECHNICKÉ MUZEUM v Praze. Nikdy mě nepřestane fascinovat kolik exponátů se do jedné budovy vejde, a co teprve po rekonstrukci, která skončila v roce 2013 a muzeum se rozrostlo do prostor, které mu patřily, ale nemohlo je využívat. V tuto chvíli je zde 14 stálých expozic, všechny ohromující, každá jiná. Nejúžasnější a pro mě dechberoucí je hlavní sál s dopravou. Pokaždé si zde vzpomenu na film Noc v muzeu a to, jestli exponáty v noci opravdu neožívají, protože zrovna tady by to bylo úžasné. 
Architektura, stavitelství a design, Astronomie, Fotografický ateliér, Hornictví, Hutnictví, Herna Merkur, Chemie kolem nás, Interkamera, Měření času, Tiskařství, Technika v domácnost…

Učící věž

Učící věž - kdo nemá dítě nejspíš nikdy neslyšel!
Jedná se o další vymoženost pro rodiče k usnadnění života s malým zvídavcem. I já se dostala do situace, kdy jsem zvažovala, zda něco takového nebudu potřebovat. Není to jen zbytečné vyhození peněz a další krám do bytu? Na různých internetových diskuzích jsem četla zkušenosti maminek, koukala jsem na prodejce a díky manželovi kutilovi, jsem jednu chvíli zvažovala vyrobit si vlastní. Haha nic se nekonalo a dítě mi víc a víc viselo na nohavicích, když jsem potřebovala pracovat u kuchyňské linky déle než dvě minuty, kdy dokázalo akceptovat, to že moje pozornost patří jídlu na plotně a né jemu.
Chvíli jsem zvládala nechávat dítě sedět v koutě na lince - její nadšení z toho jak mi vidí pod ruce, bylo nepopsatelné, takže věž potřebovat budeme!
A tak jsem narazila na firmuJustwood, která prodává úžasnou věž Leea.
Čím si mě tento výrobek hned omotal kolem prstu, je jeho variabilita - v "základním provedení" získáte krom učící věže i vyso…