Přeskočit na hlavní obsah

Jak se z Vánoc nezbláznit část 2. - seznamy

Prostě, co je psáno, to je dáno.
A nebojím se říct, že na toto jsem vážně expertem. Hlavně od té doby, co jsem si v pátek večer připravila seznam úkolů, co je třeba o víkendu udělat a jedním z nich bylo porodit dítě, na neděli mi totiž připadl termín porodu. Na jednu stranu to byla sranda, ale něco na tom bude, že pokud si člověk úkoly napíše a naplánuje, plní se pak snáze. Ano vážně jsem pak v neděli rodila.
Ne jinak tomu je s přípravou na Vánoce. Zde je několik seznamů, které by Vám mohli předvánoční shon trochu ulehčit.
1) seznam úkolů - Vánoce se zatím nenápadně blíží, ale stačí pár víkendů s plánem mimo domov, rodinné oslavy, kultura a jiné a najednou není čas. Proto je fajn se vším počítat a naplánovat si čas do Vánoc. A podle toho vymyslet jak megalomansky přípravy na Vánoce pojmout - je čas na generální úklid, nebo se člověk spokojí s nejnutnějším, tím myslím budu mýt okna teď nebo až v rámci jarního úklidu. Další činností spojenou s Vánoci, je pečení cukroví, které svůj čas potřebuje a je fajn na to mít připravenou pohodu a ingredience. Zde už mám hotovo, celých zbylých  8 víkendů do Štědrého dne vím, co mě čeká, abych nebyla ve skluzu a užila si rodinu, klid a mír.
2) seznam obdarovaných - je super sepsat si komu chci pod stromečkem udělat dárkem radost, značka ideál je vedle jména vymyslet i čím mu tu radost udělám, zde člověk dost často narazí. Pokud toto zvládnete dotáhnout do konce, nestane se, že na někoho zapomenete, ale hlavně nebudete v obchodě kupovat blbosti. Od minulých Vánoc se třeba v mém okolí objevily nové kamarádky, manžel v práci našel přítele ve zbroji, narodili se nové přírůstky do rodiny, to vše je třeba zohlednit. Tento seznam nás čeká s manželem dát dohromady dnes večer, když už na zítra budeme spát o tu hodinu déle.
3) nákupní seznam  - spočítat a sepsat kolik kilo mouky, cukru, másla, mléka atd. bude třeba na všechny druhy cukroví, kdo plánuje nic nepéct je tohoto seznamu ušetřen
4) dopis Ježíškovi - ten nás letos ještě mine. Občas si říkám, že by nebylo na škodu vrátit se k tomuto sepisování přání i pro dospělé členy rodiny, aby člověk měl tipy na dárky a nevytratil se ten moment překvapení. 
Tak co dělat, už vím. Co a komu nakupovat budu vědět snad už brzy. A jak jste na tom Vy?
Komentáře

Oblíbené

Nastává doba housková

Nový pomocník do domácnosti od značky SENCOR
je prostě jedním slovem boží. Respektive díky němu, jsou připravované pokrmy boží! Domů nám přibyl malý strávník, u kterého jsem ráda, že vím, čím se cpe. A tak když se u nás zabydlel domácí robot od Sencor STM 6356 došlo krom přípravy těsta na chleba i na housky. Objevila jsem, vyzkoušela jsem, zamilovala jsem se a nyní se s Vámi podělím o skvělý recept na lahodné domácí housky.

400 g polohrubé mouky
250 ml vlažného mléka
1 střední (cca 100 g) vařená brambora
20 g droždí
35 g rozpuštěného sádla
2 kávové lžičky soli
1 kávová lžička cukru
vejce na potření
na posyp - kmín, mák, hrubozrnná sůl, lněné nebo sezamové semínko

Do zadělávací mísy od robota naliji na mouku s rozdrobeným droždím vlažné mléko, přidám nastrouhanou vařenou bramboru, sádlo, sůl, cukr a nechám robota hnětat. Samozřejmě by to šlo i ručně, ale výsledek s robotem je viditelný (minimálně Vás nebudou bolet ruce). Ve stejné míse nechám těsto v teple nakynout, vykynuté ho rozdělím na cca 10…

Národní Technické Muzeum

I v letošním roce Vás budu zásobit tipy na výlety.
Kde se v těchto chladných dnech procházet a kord, když máte děti? Ideálně někde, kde je teplo a zábava. Proto Vám v zimních a jarních měsících budu představovat různá místa, která stojí za to navštívit
První z nich je, hned srdcovka a jedno z největších muzeí - 
NÁRODNÍ TECHNICKÉ MUZEUM v Praze. Nikdy mě nepřestane fascinovat kolik exponátů se do jedné budovy vejde, a co teprve po rekonstrukci, která skončila v roce 2013 a muzeum se rozrostlo do prostor, které mu patřily, ale nemohlo je využívat. V tuto chvíli je zde 14 stálých expozic, všechny ohromující, každá jiná. Nejúžasnější a pro mě dechberoucí je hlavní sál s dopravou. Pokaždé si zde vzpomenu na film Noc v muzeu a to, jestli exponáty v noci opravdu neožívají, protože zrovna tady by to bylo úžasné. 
Architektura, stavitelství a design, Astronomie, Fotografický ateliér, Hornictví, Hutnictví, Herna Merkur, Chemie kolem nás, Interkamera, Měření času, Tiskařství, Technika v domácnost…

Učící věž

Učící věž - kdo nemá dítě nejspíš nikdy neslyšel!
Jedná se o další vymoženost pro rodiče k usnadnění života s malým zvídavcem. I já se dostala do situace, kdy jsem zvažovala, zda něco takového nebudu potřebovat. Není to jen zbytečné vyhození peněz a další krám do bytu? Na různých internetových diskuzích jsem četla zkušenosti maminek, koukala jsem na prodejce a díky manželovi kutilovi, jsem jednu chvíli zvažovala vyrobit si vlastní. Haha nic se nekonalo a dítě mi víc a víc viselo na nohavicích, když jsem potřebovala pracovat u kuchyňské linky déle než dvě minuty, kdy dokázalo akceptovat, to že moje pozornost patří jídlu na plotně a né jemu.
Chvíli jsem zvládala nechávat dítě sedět v koutě na lince - její nadšení z toho jak mi vidí pod ruce, bylo nepopsatelné, takže věž potřebovat budeme!
A tak jsem narazila na firmuJustwood, která prodává úžasnou věž Leea.
Čím si mě tento výrobek hned omotal kolem prstu, je jeho variabilita - v "základním provedení" získáte krom učící věže i vyso…

Jak se z Vánoc nezbláznit část 1.

Teploty víc letní než zimní a přesto Vánoce 
se chtě nechtě blíží. Jistě jste si při nákupech v tričku s krátkým rukávem všimli v obchodech nabídek vánočních kolekcí, čokoládových adventních kalendářů a ozdob všeho druhu. V televizních pořadech začíná pomalá cílená masáž, toho bez čeho Vánoce nebudou Vánocemi - zvlášť reklamy na hračky jsou opravdu zákeřné. Od dnešních dní je nejlepší děti držet daleko od televize a všech možných letáků, které končí ve schránkách.
Určitě nechci nikoho stresovat natož Vánoci obtěžovat v tomto překrásném podzimu, každopádně neuměla jsem dárky kupovat včas a v klidu bez dítěte, takže letošní rok s dítětem navíc, bude ještě náročnější - ano měla jsem jí už minulý rok, ale to to byl  ten spací uzlíček, který v obchodě nerozhodoval, kam půjdeme a co budeme kupovat. A proto jsem si řekla: "Nenechám to na poslední chvíli!". Připravila jsem si tak plán jak se z příprav, nákupů, výzdoby a všeho toho kolem nezbláznit a nezanedbat dítě ani manžela . V násl…

Kdo vyhraje robot nebo těsto?

Advent začíná, letošní Vánoce tu budou, co nevidět.
A tak nastal čas na přípravu vánočního cukroví všeho druhu.  Jsem ten typ hospodyňky, která nedbá na kvantitu, ale na kvalitu (řečeno kulantně, nechci úplně naplno říct, že oproti jiným jsem úplný žabař). Jak se to pozná?
1) peču jen pár druhů cukroví (slovy pět)
2)  nepečené nedělám - i když letos muž rozhodl, že zkusíme raw cukroví do vánočních formiček na včelí úly
3) nezdobím - tedy perníčky ano, ale radši je budu vydávat za výtvor své geniální dcery, která v roce a půl zdobí jako desetiletá než já, která v 32 letech zdobí jako desetiletá
Nicméně i to málo, mě vždycky bavilo a dodávalo domovu tu správnou vánoční atmosféru, co na tom, že jsem v práci byla odnevidim donevidim, čas na cukroví se našel pozdě v noci nebo brzy nad ránem. Po narození dcery tomu nebylo jinak,letos však mi s ním poprvé pomáhala i ona a úžasný robot od SENCORU .
Že je Emilka šikulka a bude hned vědět, co a jak, to jsem věděla. Trochu víc, se přiznám, mě zajímalo…