Přeskočit na hlavní obsah

Mazlily jsme hedvábí

O co všechno by člověk přišel, kdyby nenosil?
O zanášení - s kočárkem se nestane, že Vám ho kamarádka a nebo úplně cizí maminka s malým miminkem půjčí, abyste ho se starší těžší zátěží zanosily. Použitý, rozdrkocaný kočárek po větším dítěti na ceně rozhodně neroste, za to šátky to je jiná. Mazlením a zanášením se stávají příjemnějšími a tulivějšími, což pro miminka přesně chtete. Představa toho jak nový kočárek půjčuji kamarádce se slovy:  "Tak nám ho zajezdi!", je vážně komická. Ve světě šátků běžný jev.
A tak jsem i já měla , v tomhle případě rozhodně, čest si pomazlit šátek koupený pro jednu malou princeznu. Vatanai s buretovým hedvábím jsme vázaly, co šlo a prý se záměr, alespoň trochu zadařil a šátek jsme vracely měkčí a mazlivější. Což mě přivádí na další, s tímto šátkem, zajímavou spojitost. Nemá ještě jméno. Říká se mu růžové labyrinty, ale své jméno ještě nenese, což mu ale na skvělosti neubírá. Další důkaz o rozdílnosti světa šátků a kočárků. Už vidím ty internetové diskuze o těch zelených bezejmenných golfkách, to by vážně nešlo. Proto jsem ráda, že znám oba světy a žádný zážitek mi tak neuteče.
V období,  kdy byl šátek u nás doma, byl hodně oblíbeným úvazem pravé majitelky Vatíka klokan, na focení jsem ho premiérově zkusila taky a na léto je to parádní vzdušný úvaz. 
Vychutnejte si MD Blog jako Android aplikaci 

Registrace novinek z blogu zde 
MD Blog moje mateřství uveřejňuje články na téma děti, móda, fitness a cvičení, fotografování,  vaření a recepty, výlety, recenze na produkty, novinky i videa, zprávy, jídlo, rady, tipy i triky 

Komentáře

Oblíbené

Zabavit a vzdělávat

První dny doma s novým členem rodiny...
Zažíváme nové situace a najednou je třeba čas, ruce a pozornost rozdělit mezi dvě holčičky. Něco baví Emilku dělat se mnou a pomáhat mi, někdy si chce hrát sama , ale u mě pod nohama a jindy prostě nemá náladu, a v tu chvíli se hodí osvědčené věcičky, které jí zabaví, a když jí k tomu ještě něco naučí, tak pak člověk zabije dvě mouchy jednou ranou.
Megaknihy.cz, knižní eshop, který má v nabídce tolik titulů, až přechází zrak a stejně tak velké množství slevových akcí a knih za neodolatelné ceny, nám poslal hned dvě úžasné knihy, za které moc děkujeme, protože to nejsou jen tak obyčejné knihy.
Obě vydalo nakladatelství Svojtka & Co.. Jsou krásně ilustrované, veselé a hravé, ale hlavně na každé straně s minimálně jedním odklápěcím okénkem, pod kterým se schovává něco zajímavého a pomáhá dětem rozvíjet jemnou motoriku. Vyřezávané otvory nenásilně propojují jednotlivé stránky a pomáhají dětem rozvíjet jejich představivost. 
Jak to žije na zahradě - …

Dekka byla, je a bude

Před měsícem vyšel jeden ze zatím posledních šátků od firmy Dekka a to překrásná Stella a co víc, konečně můžu říct - moje Stella.
Je tomu už hodně dlouho, co jsem zkoušela první Dekku, už tenkrát jsem o nich s velkým nadšením psala. Od té doby se toho hodně změnilo, stejně jako vyrostla moje holčička, rostla i Dekka. Z pár druhů a pár kusů šátků, zbylo stále pár kusů, ale těch druhů. Nové a nové úžasné šátky, které nedávaly nosícímu světu spát. Bylo to opravdové šílenství, srovnatelné s céčkama, Kelly Family a hokejovýma kartičkama. Lovení šátků z Frýdku Místku se stalo adrenalinovým sportem, bohužel i přes nápovědy, kdy bude prodej spuštěn, ne a ne nějaký ukořistit. Buď mi nápověda nedotekla nebo když už jsem měla šátek v košíku, někdo mi ho vyfoukl těsně před platbou. Dekka šátek se stal majetkem vyvolených a mě až deprimovalo, že snad pořád těch stejných. To bylo radosti když,to někdo dokázal a koupil si svou první Dekku. Nebo když měnil a měnil, kupoval šátky, které vůbec nechtěl, …

Porod

"A užij si to!" loučila se se mnou kamarádka,
když jsme se viděly naposledy před porodem. Říkala to bez jakékoli ironie, upřímně a já se smála. Haha spojení užít a porod, to fakt nejde dohromady.
I když od porodu s Emilkou jsem si toho víc načetla, zajímala se o možnosti, měla jsem už nějakou představu, jak to probíhá a co se asi bude dít, i když si řekněme upřímně, představy se od reality dost často mohou lišit.
Nicméně přemýšlet o tom, že bych si to užila?! Ale proč to tak je? Odpověď je jednoduchá a odráží celkový trend dnešní doby - frčí katastrofy, hororové scénáře a příběhy, u kterých se člověk často ptá a to jako vážně? Stačí se podívat na zprávy - vražda, krádež, nehoda, konec světa- pozitivní a veselou informaci nenajdete a stejně to je s hledáním pozitivních porodních příběhů. Kdo hledá, najde, ale spíš je porod pořád brán, jako to, co je potřeba přežít.
Přitom jeden z nejúžasnějších zázraků přírody - zrození nového tvorečka, lze prožít a vážně si ho užít.
Pro mě nejdůl…

Jak na imunitu

Musím zaklepat Emilka nebývá nemocná.
Každopádně tento způsob zimy, zdá se mi býti poněkud nešťastným. Střídání teplot mezi mínus třemi a plus skoro patnácti stupni, prostě normální není. Takže jak jinak dorazila i do našeho okolí chřipková lavina. Jak se jí bránit? 
Určitě hodně ovoce a zeleniny, ale přeci jen mám pocit, že je potřeba to ještě něčím podpořit, a jelikož se u nás doma velmi dobře daří úžasně rostlince jménem rýmovník, již několikátý rok z něj dělám sirup. Otrhám cca 15-20 listů, důkladně omyji a zaliji litrem horké vody. Dále přidám na kolečka nakrájený jeden pomeranč a jeden citron (oboje loupu, bohužel nevěřím, ani na bio citrusy bez chemikálií na slupce).
Po 24 hodinách přes plátýnko sliji a pořádně vyždímám, aby se co nejvíc šťávy dostalo do vzniklého výluhu, přidám 0,5 kg třtinového cukru a vařím dokud nevznikne sirupová konzistence. I když je to sirup, mám ho klasicky ve skleničkách od přesnídávek, dnem vzhůru ho nechávám vychladnout a užíváme preventivně právě v čas…

Velrybí pocit

Během těhotenství, dřív nebo později, ten pocit zažije každá žena.  Pocit ohromnosti, neohrabanosti, sebemenší pohyb je nadlidský úkol, který když zvládneme, srovnáváme ho s výstupem minimálně na Sněžku. Pocit alá VELRYBA. Musím se přiznat, že zatím jsem chodící reklama na šťastné období v životě ženy - těhotenství. I když je to pro některé kamarádky k vzteku, mají mě rádi, jen vzpomínají na své prozvracené, oteklé a jinak komplikované těhotenství. Takže zatím nejblíže k velrybímu pocitu jsem se dostala při kontaktu s úžasně krásným šátkem Vatanai TROMSØ. Zase je to jen 100% "obyčejná bavlna", i když česaná egyptská, ale ty barvy ?! To je to, co Vás na tomto šátku uchvátí nejvíc, najednou nevíte, nebo aspoň já jsem měla dilema, kterou stranu nechat víc vyniknout.  Šátek je úplně nový a bude chtít mazlit a zanášet, aby se z něj stal božan, ale dvanáct kilo na zádech zvládl hravě, krásně držel a o tom jak ještě líp vypadal, nemusím mluvit. Víc si ho, ale užila ta menší kilová hol…