Přeskočit na hlavní obsah

Letošní zavařování

Jooo mirabelky zrály, zlatý mirabelky zrály ale, co z nich?
Jednoznačně marmeládu, a jak řekli, tak udělali. Díky firmě Sencor a jejich zavařovacímu hrnci to šlo raz dva. Zavařovací hrnec lze totiž použít už od prvopočátku zpracování ovoce, čímž jsem se u mirabelek vyhnula zdlouhavému vypeckování první (a né poslední) čtyř kilové várky. Omyté a přebrané ovoce nasypete do hrnce, který se opravdu rychle rozehřeje a výborně se v něm, díky jeho velikosti, dají z rozvařeného ovoce oddělit pecky i rozmačkávat ovoce. Vzniklé ovocné pyré jsem pasírovala přes síto, aby byla marmeláda nejen bez pecek, ale i šlupek a vešla se nám do hrnce.
I když to doma někdy tak vypadá, závodní jídelna opravdu nejsme a hrnce máme jen v klasických velikostech. Jelikož jsem si přála vyrobit marmeládu, kterou bych mohla dát i dcerce, přidala jsme jen malé množství cukru (ovoce samotné bylo krásně sladké) a želírovací přípravek.

Už jen nalít do skleniček, které ke konci procesu výroby marmelády, přijdou opět do Sencor zavařovacího hrnce, díky kterému marmeláda vydrží dokud Vám jí někdo nesní.

Takto jsme se s chutí vrhli i na meruňky a ještě nás čeká letošní bohatá úroda blum, se zavařovacím hrncem, to jde totiž jako po másle. Další úžasnou vychytávkou tohoto výrobku, je prostor pod ním, který slouží k úschování kabelu, který Vám nikde nekouká a nepřekáží. 

Moc se těším až vyzkouším i výpustní kohout, kterým by marmeláda neprotekla, ale takový horký čaj nebo punč, pro ten je jako stvořený, ale o tom až příště.Vychutnejte si MD Blog jako Android aplikaci 
Registrace novinek z blogu zde 
MD Blog moje mateřství uveřejňuje články na téma děti, móda, fitness a cvičení, fotografování,  vaření a recepty, výlety, recenze na produkty, novinky i videa, zprávy, jídlo, rady, tipy i triky 

Komentáře

Oblíbené

Zabavit a vzdělávat

První dny doma s novým členem rodiny...
Zažíváme nové situace a najednou je třeba čas, ruce a pozornost rozdělit mezi dvě holčičky. Něco baví Emilku dělat se mnou a pomáhat mi, někdy si chce hrát sama , ale u mě pod nohama a jindy prostě nemá náladu, a v tu chvíli se hodí osvědčené věcičky, které jí zabaví, a když jí k tomu ještě něco naučí, tak pak člověk zabije dvě mouchy jednou ranou.
Megaknihy.cz, knižní eshop, který má v nabídce tolik titulů, až přechází zrak a stejně tak velké množství slevových akcí a knih za neodolatelné ceny, nám poslal hned dvě úžasné knihy, za které moc děkujeme, protože to nejsou jen tak obyčejné knihy.
Obě vydalo nakladatelství Svojtka & Co.. Jsou krásně ilustrované, veselé a hravé, ale hlavně na každé straně s minimálně jedním odklápěcím okénkem, pod kterým se schovává něco zajímavého a pomáhá dětem rozvíjet jemnou motoriku. Vyřezávané otvory nenásilně propojují jednotlivé stránky a pomáhají dětem rozvíjet jejich představivost. 
Jak to žije na zahradě - …

Národní muzeum Praha

Majestátně stojící budova, která mlčky dohlíží na dění na jednom z nejrušnějších míst Prahy. Národní muzeum! Muzeum, které spojuje všechno a všechny, od začátku všeho až po dnešní dny.
V letošním roce, došlo po dlouhých sedmi letech (i když mě to přišlo jako věčnost) k jeho znovuotevření po kompletní rekonstrukci. To, co mohou spatřit oči návštěvníků nyní, ještě vidět nemohli. To, co lze nyní v Národním muzeu zažít, o tom se Vám ještě nedávno, mohlo jen zdát.
Dechberoucí pohled na stověžatou Prahu se Vám naskytne, pokud navštívíte kupoli Národního muzea, která pro veřejnost nebyla ještě nikdy volně přístupná. V dnešních dnech probíhá stále ještě návrat přírodovědeckých a historických expozic na svá původní místa a budou zpřístupněna na konci roku 2019 a začátkem roku 2020. I přesto lze v muzeu vidět krásné výstavy a to:
1) 2 x 100 - 200 exponátů, z nichž pokud jste Národní muzeum před rekonstrukcí již navštívili, jistě některé poznáte. Jiné Vás překvapí a uvědomíte si, jak úžasně velké a…

Když je šátek na dovolené

Vlastníte mačkavý šátek a jedete na dovolenou, bez něj? 
Co doma s ním? Hezky poskládat do skříně a věřit, že na něm vytvořené sklady vyžehlíte do ztracena až se vrátíte? Anebo ho můžete půjčit kamarádce!
Přesně tohle se stalo mě, tedy já byla ta kamarádka, které byl šátek svěřen. Ze začátku to vypadlo, jako super věc. Doma jsme, bohužel, v tu chvíli měly trochu nosící bojkot, respektive doma se už nenosí a venku se mi do toho marastu (jednalo se o období v lednu) šátky nosit prostě nechtělo a vyhrávalo nosítko.
Takže v danou chvíli byl šátek vlastně také na takovém ozdravném, dovolenkovém pobytu. Po třech dnech, co se nehnul z místa, kam jsem ho první den položila, jsem si řekla - pozor na sklady!!! A alespoň jsem ho chtěla přežehlit, aby nakonec nevypadal hůř po době strávené u mě, než když by se bezprizorně válel kamarádce doma.
Ve chvíli když jsem ho vytahovala z tašky se o mě pokoušela mozková mrtvice se srdečním infarktem. Na šátku byly modré čáry, bože moje kreativní a tvořivé dítě…

Dekka byla, je a bude

Před měsícem vyšel jeden ze zatím posledních šátků od firmy Dekka a to překrásná Stella a co víc, konečně můžu říct - moje Stella.
Je tomu už hodně dlouho, co jsem zkoušela první Dekku, už tenkrát jsem o nich s velkým nadšením psala. Od té doby se toho hodně změnilo, stejně jako vyrostla moje holčička, rostla i Dekka. Z pár druhů a pár kusů šátků, zbylo stále pár kusů, ale těch druhů. Nové a nové úžasné šátky, které nedávaly nosícímu světu spát. Bylo to opravdové šílenství, srovnatelné s céčkama, Kelly Family a hokejovýma kartičkama. Lovení šátků z Frýdku Místku se stalo adrenalinovým sportem, bohužel i přes nápovědy, kdy bude prodej spuštěn, ne a ne nějaký ukořistit. Buď mi nápověda nedotekla nebo když už jsem měla šátek v košíku, někdo mi ho vyfoukl těsně před platbou. Dekka šátek se stal majetkem vyvolených a mě až deprimovalo, že snad pořád těch stejných. To bylo radosti když,to někdo dokázal a koupil si svou první Dekku. Nebo když měnil a měnil, kupoval šátky, které vůbec nechtěl, …

Weleda

Každá maminka jistě zaznamenala v obchodech mezi výrobky s dětskou kosmetikou, ty nezaměnitelné žluté od značky Weleda.
I mě několikrát padly do oka, ať už v klasické drogerii nebo  ve specializovaných dětských prodejnách. Jelikož jsme začátky péče o naše drahé miminko měli řekněme bezproblémové a bezkosmetické, k jejich vyzkoušení jsme se dostali až nyní, kdy jsou dceři skoro dva roky. Důvod byl celkem jednoduchý, bez varování a z ničeho nic se Emilce objevil atopický ekzém. Po konzultaci s naší dětskou lékařkou, jsem se trochu uklidnila, tím, že stejně jako se k nám přikradl, může zmizet a když nejsme s manželem atopici, tak to je ještě lepší. Samozřejmě nejlepší by bylo přijít na příčinu vzniku - změna kosmetiky, pracích prostředků, skladba jídelníčku - no to bude asi ten důvod, takže zkoušet pozorovat, co by to mohlo zhoršovat a tomu se vyhnout. A s tím, co na to zabere to bude taky na delší zkoušení ne každému zabere a pomůže to stejné. V tu chvíli nastala vhodná doba pro kamarád…