Přeskočit na hlavní obsah

Mezinárodní týden nošení dětí aneb moje soukromá oslava

V pondělí začal Mezinárodní týden nošení dětí, jelikož se nezvládneme s dcerkou zúčastnit plánovaných akcí, udělám pro nás malou oslavu nošení článkem, o tom jak to u nás všechno začalo a kam to až dospělo.

V těhotenství jsem řešila kočár. Když jsme s manželem v obchodě míjeli koutek s nosítky, visítky a nosícími doplňky, muž jen procedil mezi zuby, "nosit jí nebudeme, není to dobrý na záda. " Neřešila jsem na čí záda a nijak mě to netrápilo, hlavně že jsme koupili kočárek, který jsem vybírala několik měsíců.

Několik  dní  před a po porodu a následné chvíle při kojení jsem brouzdáním na FB ve skupince Nosíme děti, kam mě kamarádka přidala, začala zjišťovat, že to nošení úplně blbý být nemůže. Informovanost o nošení se začala zvyšovat, stejně jako odvaha přijít s nápadem na koupi něčeho takového za mým mužem. Po zvažování finanční a estetické stránky tu byl ten nejzávažnější faktor, koupit něco do čeho umotám sebe, dceru a pokud možno si u toho nezauzluju ruce.

Prvním koněm do naší stáje byl méně známý PITARRI WRAP - japonský elastický šátek s polstrovaným bederním pásem, který slouží i jako ledvinka na uschování šátku během cestování a prostě, aby se Vám šátek neválel všude možně. Stejně jako s ostatními elastiky se váže kříž s kapsou ven. Nastudovala jsem přiloženou brožurku a na poprvé sáhla po plyšákovi, který si nestěžoval a tak přišla na řadu i moje holčička. Ten pocit blízkosti, její vůně a spokojený výraz na tváři, která se mi tiskne k srdci, nepopsatelné. Přesně to, co potřebovalo moje hormonálně rozházené tělo k nastolení klidu a harmonie. To, že mezi mícháním oběda na plotně a mytím nádobí potulim ten úžasný uzlíček, aniž bych musela v jakékoli činnosti přestat, je prostě paráda. Čím víc jsme toho spolu podnikaly, tím víc dostával "pitáč" zabrat. Když pak Emilka dokázala poblinkat místo mezi skvrnou od špaget a špínou od auta, o které jsem se otřela, bylo jasné, že potřebujeme druhý šátek na střídačku!

Po několika nocích strávených nad typy pevných šátků, vlastnostmi příměsí a radami jak vybrat správnou velikost a šátek pro začátečníka, jsem dokázala vyselektovat 3 favority. Jsem váha a zrovna výběr konkrétní věci z nepřeberné nabídky mi dělá velký  problém, naštěstí sestra, manžel a kamarádka toto zvládají na jedničku. V tomto případě byla 100% shoda jménem YARO BRAID FUCHSIA RED  GLOSSY
Zhýčkaná rychlostí dodání Pittariho mě objednávka Yarouše,  postavila zpět na zem. Objednávka, převod peněz, vzrušení a očekávání, 14 dní, odpověď šátek není a nebude, storno, vrácení peněz, smutek a beznaděj. V tu chvíli už jsem nebyla schopná vybrat jiný šátek, tenhle byl ten jediný. Naštěstí opravdu ten JEDINÝ kus v ČR k prodeji, měl na skladě ještě jeden eshop "ŠÁTKY A NOSÍTKA". 

Od té doby jsme nerozlučná parta, i když váha naší princezny je už na hraně použitelnosti elastického šátku. Navíc jsem se díky "Nosíme děti " zaregistrovala k testování šátků a nosítek , pod rukama se mi tak vystřídá množství  zatím nepoznaných mazliků.

Jak tohle může dopadnout?  Kam to až dospěje? To se nechám sama překvapit a určitě o tom dám vědět. 
                

Komentáře

 1. Já teď bojují s obyčejným elastickym šátkem, protože v nevhodnou dobu bych se bez něj ani nenajedla .... budu si muset někam zajet, aby mi ukázali, jak na to. Každopádně první zmíněný kousek je prenadherny!

  OdpovědětVymazat
 2. Jaký elastik máš? Pokud se chceš pochlubit jak to sluší Vám, za foto budu ráda. Určitě je fajn najít si nějakou regionální skupinku, popřípadě nějakou nosící akci. Nejen, že ti ukážou jak se líp poprat s elastikem, ale budeš moc zkusit i pevnej a uvidíš, že to půjde ještě líp. V pátek mi došel novej mazel dodatečně k narozeninám, jestli o něm nechceš prošvihnout článek přidej si mě k odběru :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak zatím jsem v šestinedělí, takže nechci nikam jezdit,pokud to nebude nezbytné :) ale snad jsem na FB našla někoho, kdo by přijel a úvazy mi ukázal. Do normálních šátku se mu moc nechce, vázání je věda a nechci malému ublížit špatným úvazem. Ale nosítko ... :) na další článek si počkám :)

   Vymazat

Okomentovat

Oblíbené

Hop a je tu lidop

Nedílnou součástí vánočních svátků bylo tak jako každý rok jídlo.
Od vánočky, smaženého kapra přes kachnu se zelím a knedlíkem, po chlebíčky s kopou cukroví. Prostě nic, co bych mohla svému prťouskovi nabídnout do bříška. V příkrmech jedeme už nějakou dobu, všechno zatím vařím doma, čerstvé a v množství, které se zpucne hned ten den. Takže jak zkombinovat zdravé vaření pro Emilku s obžerstvím, kterého se budeme účastnit my na návštěvách po babičkách? Jedním řešením je uvařit pro malou na místě - no nevím, jestli byť je to v rodině, by to bylo vhodné. Druhým elegantnějším řešením je termoska. Už když jsme začali s příkrmy, jsem pokukovala po něčem, v čem bych mohla připravené jídlo brát s sebou, jelikož bylo jasné, že nastane situace kdy v čase oběda nebudeme doma. Samozřejmě by stačila nějaká plastová uzavíratelná dóza, myslela jsem však i na výlety do míst, kde jídlo nepůjde ohřát. A tak se mi čím dál víc líbil nápad pořídit termosku. Design značky Skip hop se  mi moc líbí a tak mé …

Zámek Berchtold

Se začátkem dubna začala i turistická sezóna.
Své  dveře návštěvníkům pomalu otvírají památky, hrady, zámky, rozhledny a mnoho dalších zajímavých míst, která stojí za návštěvu. Nakloněno výletům je hned od začátku sezóny i počasí a tak nic nebrání vyrazit. Ale kam?! V Čechách je tolik krásných míst, tak které vybrat?  S tím by Vám mohly poradit pravidelné tipy na výlet s MD blogem.
Prvním tipem na výlet je Hotel zámek Berchtold. V malebném Ladově kraji přímo v Kunicích - Vidovicích  nedaleko Prahy naleznete místo odpočinku, zážitků a poznání.
Na jednom místě si zde romantické duše  užijí klidnou procházku lesem, prohlídku malého muzea a zámku a vše zakončí příjemným posezením na zámecké terase. Milovníci aktivně strávených volných chvilek si vyberou ze široké nabídky sportovního centra a rodiny s dětmi, jako jsme my, tady budou jako v ráji. Miniatury českých  památek, minizoo nebo dětské hřiště, to je jen zlomek toho, co je zde pro návštěvníky připraveno. Mají tu dokonce i peklo.
Oči…

Vývar stále po ruce

Jak říká manželův tatínek: " Ta holka s jídlem mít problémy nebude!".
Vždycky když to slyším si v hlavě zase říkám já:  "Hlavně to nezakřikni! ". Jojo zatím je moc pěkně žravá, nezáleží zda se jedná o snídani, oběd nebo lehkou svačinku, jídlo rychle mizí v žaludku malého strávníka. Poslední dobou jsme k jídlu přidaly ještě spousty pohybu a to nás obou. Hlad mé dítě udrží v jídelní stoličce v průměru prvních 10 soust. U svačiny je to skoro všechno, u obědu ani ne půlka. Poté začíná přemisťování dítěte z bodu A do bodu B, další sousta si vychutnává u maminky na klíně a další už ve stoje na zemi nejlépe s hračkami v ruce. Když se u plotny rozvášním a jídla je opravdu víc než dost, lezu po čtyřech za ní a dojídám ho já na kolenou mezi plyšákama a stavebnicí.
Pevný řád, jíst u stolu jako člověk a svépomocí mojí princezně ještě chybí, ale to jsou cíle, které máme ještě před sebou a bude zábava je  spolu plnit. Její štěstí v očích, když otevírá pusu a přitom si může hrát, j…

Zima až praští, zabalte se do Dekky!!!

Nene, není to překlep ani jsem se nezbláznila! Opravdu jsou poslední dny víc než mrazivé. Titulků, kde dominovalo slovo holomráz, jsem za čtrnáct dní přečetla víc, než za celý život. Slovo holomráz jsem navíc dávala k dobru  Cimrmanovi, jeho použití v solidních periodikách jsem do nedávna brala jako důkaz čistého šílenství. A přece, mrazy bičovaly naši republiku několik dlouhých dní. Každé ráno jsem v různých facebookových skupinkách četla dotazy maminek: "Jít ven? Do kolika stupňů je to pro miminka vhodné? Co dělat a jak zabavit děti doma?". Ano, i pro mě nová situace, taky jsem pátrala -  jít ven, či nejít a vyřešila jsem to kompromisem. Jeden den po obědě ven a druhý den po obědě do hajan. Ahá, zarazili jste se nad Dekkou? Není deka jako Dekka! I v tomto mrazu k zabalení, zahřátí a mnohému dalšímu  poslouží šátky české značky Dekka, které se mi dostaly na testování do ruky a to hned dva. První z nich Plectrum Adam ze 100% bavlny (specifikace šátku zde). Asi nikdy mě nepřesta…

Putování za Loktushí

To jsem chtěla spojit příjemné s užitečným...
Před čtrnácti dny na nás zas došla řada na testování šátků, tentokráte česká značka Loktu She. Šátky se posílají Českou poštu nabízenou službou Do ruky, tzn. do druhého dne od podání na poště. A tak se mi rodil v hlavě plán, splnit svou občanskou povinnost a užívat si půjčený šátek, co nejdéle.
Jistě si pamatujete, že před 14 dny probíhaly volby hlavy státu, jelikož bydlíme jinde než volíme, a ano nezařídili jsme si volební průkazy, zvažovala jsem zaslání šátku na jinou adresu než domů.
Po detailním naplánování se zdál výsledek naprosto geniální. Manželova maminka je celý den doma a když ne ona, tak tatínek, a tak se nemusím bát, že by se pošťačka nedozvonila. Odesílající podala balíček ve čtvrtek  dost brzo ráno, takže jsem si mnula ruce, že v pátek hodím hlas do urny a doma na mě bude čekat odměna. Jaké překvapení, když v pátek v 16 hod odpoledne stále nic. Nevadí, četla jsem o městech s rozšířenou dobou dodání  právě těchto balíků a to až …